Novinky Nikon 1 S1 a Nikon 1 J3

Novinky Nikon 1 S1 a Nikon 1 J3

Novinky Nikon 1 S1 a Nikon 1 J3

Jaké jsou novinky Nikon 1 S1 a Nikon 1 J3?

Nikon 1 S1 a Nikon 1 J3

Přinášíme zprávu o novinkách v řadě Nikon 1. Do řady malých fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon 1 totiž přibyl fotoaparát Nikon 1 J3 a Nikon 1 S1. Jedná se o malé fotoaparáty s menším čipem formátu Nikon CX, které se vyznačují extrémní rychlostí snímání. Zvládnou fotit v plném rozlišení rychlostí až 60 snímků za sekundu.
Jak už jsem se zmínil, tak novinky máme hned dvě: Nikon 1 J3 (14,2 milionů pixelů) a Nikon 1 S1 (10,1 miliónů pixelů).


Nikon 1 S1

Nikon 1 S1 je v řadě Nikon 1 úplnou novinkou. Řada Nikon 1 se stále rozrůstá a k modelům J a V přibyl ještě model s označením S, Nikon 1 S1. Proti ostatním modelům má Nikon 1 S1 zaoblenější tvary. Použit byl snímač formátu Nikon CX s 10,1 milióny pixelů, pravděpodobně stejný, jako měl model Nikon 1 J2. Nikon 1 S1 sice dostal menší snímač, ale dostal také nové obvody pro zpracování obrazu EXPEED 3A
Rychlost snímání fotoaparátu Nikon 1 S1 dosahuje stejných hodnot, jako Nikon 1 J3 a to 15 snímků za sekundu s použitím automatického zaostřování a 60 snímků za sekundu při jednorázovém, pevném zaostření. Ostatní parametry má Nikon 1 S1 podobné jako Nikon 1 J3.
Nikon 1 S1 pravděpodobně přiláká zákazníky, kteří mají ráději zaoblenější tvary. Je pravděpodobné, že Nikon 1 S1 bude mít možná na fotkách méně šumu při vyšších ISO, než modely V a J, protože má nižší rozlišení snímače a stejné obvody pro zpracování obrazu.

obrázky nového fotoaparátu Nikon 1 S1:

Nikon 1 S1

zdroj obrázků: www.nikon.cz



Nikon 1 J3

Ještě se podíváme na Nový Nikon 1 J3 a řekneme si, čím se odlišuje od svého předchůdce Nikon 1 J2. Největší rozdíl je asi v rozlišení snímače, kde má Nikon 1 J3 14,2 miliónů pixelů a jeho předchůdce Nikon 1 J2 jen 10,1 miliónů pixelů. Vylepšeny byly i obvody zpracování obrazu. Nikon 1 J3 dostal obvody EXPEED 3A, zatím co v Nikonu 1 J2 je ještě starší EXPEED 3.
Rychlost snímání nového Nikonu 1 J3 s použitím automatického zaostřování dosahuje až 15 snímků za sekundu (u Nikon 1 J2 jen 10 snímků za sekundu). Maximální rychlost snímání při jednorázovém pevném zaostření 60 snímků za sekundu je u Nikonu 1 J3 stejná jako u předchůdci Nikon 1 J2. Dále ještě došlo na mírné zmenšení rozměrů (Nikon 1 J3: 101×60,5×28,8 mm, Nikon 1 J2: 106×61×29,8 mm).

obrázky nového fotoaparátu Nikon 1 J3:

Nikon 1 J3

zdroj obrázků: www.nikon.cz

Více informací o novém fotoaparátu Nikon 1 S1 a Nikon 1 J3 naleznete na www.nikon.cz


zpět do kategorie "novinky"


© 2013 webdesign a SEO optimalizace :: 21-studio

úvodní stránka fotoportálu fotoportal.1st-foto.cz | testy a recenze Nikon digitálních zrcadlovek | články o focení digitálními zrcadlovkami Nikon a o příslušenství | novinky ve světě digitílních zrcadlovek a fotoaparátů Nikon | The English version of the site fotoportal: fotoweb | stránky 1st-foto.cz | kontakt - fotografické služby Miroslav Tomíšek - svatební fotograf | fotograf Kolín, fotograf Praha, fotograf Poděbrady, fotograf Nymburk, fotograf Kutná Hora, fotograf Čáslav, fotograf Chrudim, fotograf Pardubice, fotograf Hradec Králové, fotograf Kouřim, fotograf Kostelec nad Černými lesy, fotograf Úvaly, fotograf Mladá Boleslav, fotograf Jičín, fotograf Dvůr Králové nad Labem, fotograf Český Brod, fotograf Čelákovice, fotograf Sadská, fotograf Přelouč, fotograf Pečky, fotograf Průhonice (zámek Průhonice), fotograf Úvaly, fotograf Zruč nad Sázavou | sledování aut | svatební fotograf Kolín, svatební fotograf Praha, svatební fotograf Poděbrady, svatební fotograf Nymburk, svatební fotograf Kutná Hora, svatební fotograf Čáslav, svatební fotograf Chrudim, svatební fotograf Pardubice, svatební fotograf Hradec Králové, svatební fotograf Kouřim, svatební fotograf Kostelec nad Černými lesy, svatební fotograf Úvaly, svatební fotograf Mladá Boleslav, svatební fotograf Jičín, svatební fotograf Dvůr Králové nad Labem, svatební fotograf Český Brod, svatební fotograf Čelákovice, svatební fotograf Sadská, svatební fotograf Přelouč, svatební fotograf Pečky, svatební fotograf Průhonice (svatební fotograf zámek Průhonice), svatební fotograf Úvaly, svatební fotograf Zruč nad Sázavou, svatební fotograf, svatební fotografie, fotografování svateb | Jak vydělat peníze - výdělek na internetu | facebook.com - 1st-foto.cz, jsme na facebooku, připojte se | facebook.com - fotoportál.1st-foto.cz, jsme na facebooku, připojte se | portrétní fotografie | překladatel a tlumočník německého jazyka | jsme na google+ (plus) | Náš kanál na youtube.com | Blog Fotograf Kolín (fotograf Poděbrady, fotograf Kutná Hora, Fotograf Nymburk, Fotograf Pardubice...) Miroslav Tomíšek |